Peteklerin kirliliği, kalorifer sisteminin kış aylarında devamlı çalışarak devirdaim halinde olması, yaz mevsim geçişlerinde bekleme konumunda olması ve tesisat içerisindeki suyun uzun süreli sabit kalmasına dayalı bir takım etkenlerden dolayı pas, kirlilik, tortulaşma, kireçlenme gibi durumların oluşması, zamanla ısı kaybının düşmesine yol açabilmektedir bu durumda bakım şartı gerektirir.

Petek Tesisat giriş çıkış vs bağlantı kıvrım noktalarının fazlalığı ve kaynakların içeride taşması durumlarına görede petek alt ve üst kısımlarında ısı verimliliğinde farklılıklar gösterebilmektedir. fakat, belirtilen aşırı pislik gibi sebepler peteklerin üst kısımlardan başlayan ısı kayıplarıyla birlikte artarak alt kısımlara doğru çok fazlaca hissedilebilecektir. tüm bunlar ile birlikte devirdaimin ağırlaşmasına ve alt bölgelerde ısı kaybının aşırı olması durumunda hem ısınamayıp, hemde yüksek faturalar ödemenizede sebep olabilecektir..

Alınabilecek en kolay uygulama şekli, yıllık kombi bakımlarınız esnasında, peteklerinizinde temizlenmesi, tesisatın rahatlatılmasıyla birlikte sizlere hem uzun ömürlü sistem kazandıracak, verimliliğide artıracaktır. Kış bakımlarını İhmal etmemeniz size tasarruf sağlayacaktır. Komple genel bakım olarak temizlik işlemininde sizlere daha düşük bir fatura sağlayabileceğini unutmayınız.

Petek temizliğini Uzman kadromuzla yıllık düzenli bir şekilde yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Servisimizi arayarak gerekli bilgiyi alabilir, kampanyalarımızdan sizlerde faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir